Wiadomości

Ten dział jest skierowany do wszystkich, którzy interesują się wiadomościami ze świata transportu.


Nowy tachograf DTCO 2.0 VDO „odporny” na magnes

Od 1 października 2012 roku na rynku pojawi się nowy tachograf DTCO 2.0. z rodziny VDO. Nowe urządzenie jest wyposażone w drugi, niezależny sygnał prędkości. Powstało głownie dlatego, że pozwala na to rozwój technologiczny firmy Continental VDO, ale również zmian w prawie, które m.in. wymagają drugiego niezależnego sygnału prędkości.

Volvo - zamiana tachografu EGK-100 na zespół wskaźników.

Z uwagi na coraz większe problemy z naprawą tachografów EGK-100 związaną z bardzo ograniczonym dostępem do części zamiennych, a co za tym idzie bardzo drogimi naprawami,oferujemy Państwu zastąpienie tachografu EGK-100 zestawem wskaźników EGK .

Jak rozliczać pracę w tzw. szóstym dniu?

Kierowca nie powinien pracować więcej niż przeciętnie 5 dni w tygodniu. "Przeciętnie", czyli raz więcej, raz mniej, ale tak, żeby w całym okresie rozliczeniowym liczba dni pracy nie przekroczyła 5 na tydzień. Czasem może zdarzyć się, że kierowca pracuje więcej niż 5 dni, jak prawidłowo rozliczyć ten czas?

Czy każdy rodzaj dyżuru można kompensować czasem wolnym?

Sprawdź czy rekompensata dyżuru kierowcy czasem wolnym jest możliwa w przypadku dyżuru wynagradzanego stawką w wysokości 100% wynagrodzenia, jak i dyżuru wynagradzanego stawką w wysokości 50%?

Ile może wynosić długość okresu rozliczeniowego?

Do poprawnego rozliczenia czasu pracy kierowców musisz określić okres rozliczeniowy. Czy można go zmieniać?

Co masz zawrzeć w informacji o przepisach z zakresu czasu pracy?

Razem z umową o pracę powinieneś wręczyć kierowcy informację o przepisach z zakresu czasu pracy. Co powinno się w niej znaleźć? Ani w dyrektywie WE 2002/15, ani w ustawie o czasie pracy kierowców nie zawarto konkretnych wymogów, które przepisy należy przytoczyć w treści informacji o czasie pracy dla kierowców. Wiadomo jedynie, że ma się tam znaleźć wyliczenie norm obowiązujących zarówno w całym kraju, jak i w zakładzie pracy, w którym kierowca jest zatrudniony. To znaczy, że musisz umieścić w tym dokumencie przepisy ustaw i rozporządzeń, a także aktów wewnątrzzakładowych, np. regulaminu pracy czy układu zbiorowego pracy. Ponadto informacja ma uwzględniać wyłącznie przepisy obowiązujące tego konkretnego kierowcę.

Użyczenie innej firmie licencji transportowej

Prowadzisz firmę transportową. Chciałbyś użyczyć innemu przedsiębiorstwu licencji wspólnotowej. Czy możesz to zrobić?

Naruszenie doby pracowniczej - jak sobie z nim radzić

Naruszenie doby pracowniczej to jeden z najczęściej wykrywanych u przewoźników w trakcie kontroli błędów. Czy wiesz, na czym polega?

Kierowca - dostawca a praca w szczególnych warunkach

Czy pracownik zatrudniony na stanowisku kierowcy dostawcy, który w grudniu ma zamiar przejść na emeryturę (ukończył 63 lata), ma prawo do wcześniejszej emerytury ze względu na pracę w szczególnych warunkach? Do obowiązków tego pracownika, wykonywanych przy wykorzystaniu samochodu ciężarowego o dopuszczalnym ciężarze całkowitym powyżej 3,5 tony, a czasem również samochodu ciężarowego o mniejszym ciężarze, należy m.in. załadunek towarów, realizacja dostaw. Pracownik ten pracuje w firmie od 10 lat, a za poprzednie lata pracy posiada świadectwo wykonywania pracy w szczególnych warunkach na okres 7 lat.

Mocowanie ładunku - 10 dobrych rad Komisji Europejskiej

Komisja Europejska ds. Transportu opracowała w 2002 r. przy udziale przewoźników oraz przedstawicieli państw członkowskich wytyczne odnośnie do europejskiej dobrej praktyki w zakresie mocowania ładunków w transporcie drogowym. Jakie to wytyczne?

Kontakt

Mechanika Precyzyjna "Kacprzyńscy" Sp.j.
ul. Międzyleska 4a
50-514 Wrocław
e-mail: biuro@kacprzynski.pl
kom. +48 601 170 460
tel./fax 71 336 04 99

Jak do nas dojechać?


Wyświetl większą mapę

Oddziały

Duda-Cars S.A.
51-423 Wrocław
ul. Olsztyńska 1
tel. 71 780 08 00
Uni - Truck Sp z o.o. ASO Iveco
51-129 Wrocław
ul. Żmigrodzka 251
tel. 71 327 66 00
Volvo Polska Sp. z o.o.
55-090 Mirków Długołęka
ul. Wrocławska 39
tel. 71 399 63 00
Volvo Polska Sp. z o.o.
55-070 Pietrzykowice
ul.Fabryczna 28
tel. 71 758 22 22

Metody płatności

Istnieje możliwość płatności za pomocą kart kredytowych